Lino Lėlės

Kaip MATYTI teatrą?

Šis edukacinis užsiėmimas orientuotas į jaunojo žiūrovo ugdymą. Jis padės žiūrovui pamatyti teatrinius ženklus, metaforas, simbolius, padės rasti ryšį tarp matomo vaizdo ir gyvenimo aktualijų. Pradedančiam žiūrovui tai bus pagalba spektaklyje jaustis komfortabiliau sau pačiam aiškinant sceninį vyksmą.

Lėlių teatras yra tik priemonė ar pretekstas kalbėti apie matomame vaizde užkoduotą prasmę. Dar gajus stereotipinis mąstymas apie lėlių teatrą kaip tik į mažus vaikus orientuotą teatro meno rūšį. Lėlių teatro spektakliai paprastai pasižymi iš pažiūros paprastu pasakų siužetu, kurį ėmus dekonstruoti, atsiveria
aktualios prasmės. Aiškesniam edukacijos temos suvokimui (metafora, netiesmukas matomo vaizdo suvokimas) pasitelkiami ir meno kūriniai (Stasio Eidrigevičiaus knygų iliustracijos) padėsiantys atrakinti scenoje matomą vaizdą.

Edukacinio užsiėmimo metu, pasitelkdami vaizduojamojo meno pavyzdžius, aktyviais metodais žadindami vaizduotę, smalsumą ir kritinį mąstymą, dalyviai bus aktyviai įtraukiami į tyrinėjimo procesą, kuris remsis asmenine kiekvieno dalyvio patirtimi.

Edukatoriai

Vida Narveišytė

Trukmė

90 min.

Rekomenduojama

5 – 8 kl. moksleiviams

pakvieskite per

kultūros pasas logo