Lino Lėlės

Apie orlaivius ir Aleksandrą

Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai

Spektaklis pasakoja Lietuvos aviacijos pradininko, konstruktoriaus, filosofo, išradėjo, gyvenusio 19 a. pirmoje pusėje, Aleksandro Griškevičiaus istoriją, kviečiančią siekti dangaus – nebijoti kurti to, kas šiandien regisi neįmanoma.

„Griškevičius buvo keistuolis konstruktorius – vietoje to, kad dirbtų, uždirbtų ir džiaugtųsi, jam norėjosi skraidyti. Tačiau spektaklyje pristatau ne vien išradėjo istoriją, pasakoju visą aviacijos vystymosi kontekstą – nuo pat jos priešaušrio iki Griškevičiaus sukonstruotos skraidymo priemonės – Žemaičių garlėkio. 19 a. pradžios inovacijos dabar atrodo labai stimpankiškai!“ – sakė spektaklio sumanytojas Linas Zubė.

Vaidinime istorinis pasakojimas virsta alegorija, ieškoma žmogaus noro skristi, pakilti į dangų, atsiplėšti nuo žemiškų rūpesčių. Tai spektaklis ne apie konkrečius įvykius ar orlaivius, o apie idėją – kaip neprarasti vilties, tikėjimo savo svajone, o juk net ir praradęs jį, tampi trąša tęsiančiam tavo darbus. Net ir sudegusi idėja tampa pagrindu tolimesniems atradimams.

Spektaklio sumanytojas, režisierius, aktorius

LINAS ZUBĖ

Vaizdo projekcijų autorė

ANGELINA FURMANIUK-SAVICKIENĖ

Kompozitorius

ALGIRDAS ZIGMANTAS

Trukmė

45 MIN.

Premjera

2018

Žiūrovams nuo

7 M.

Kalba

LIETUVIŲ SU ANGLIŠKAIS SUBTITRAIS (SPECIALIU PRAŠYMU)

Partneriai

kulturos tarybos logo
  • „Spektaklis tampa ne tik estetine vertybe, bet ir teatralizuota pamoka oreivystės tema bei gražia paskata niekada neišduoti ir neišsižadėti kad ir beprotiškiausios savo svajonės.“
    – Jūratė Grigaitienė, Durys.

pakvieskite per