Sodžiaus istorijos

Šio projekto sumanytoja - Jūratė Januškevičiūtė - lėlininkė, dramaturgė, dailininkė, KU Menų fakulteto docentė - viena iš Klaipėdos lėlių teatro įkūrėjų, pirmojo lėlių teatro režisierių kurso vadovė, kurios dėka Klaipėdoje radosi profesionalus lėlių teatras. 

2014 m., kai teatre „Lino lėlės“ buvo statomas spektaklis „Bobulės rūpestėliai“ pagal J. Januškevičiūtės pjesę „Sodžiaus istorijos“, J. Januškevičiūtė jam kūrė scenografiją ir lėles. Tuomet ir kilo mintis išleisti interaktyvią knygelę (knygą-teatrą, knygą-scenografiją), kurią vartydamas net nemokantis skaityti vaikas pats kurtų dialogus, lavintų savo kūrybinį mąstymą ir vaizduotę, o sykiu susipažintų ir su savitos stilistikos, ryškiaspalvėmis, nuotaikingomis iliustracijomis, sukurtomis imituojant primityvistinės manieros dailę. Subtilios menininkės J. Januškevičiūtės iliustracijos padės lengviau suvokti, pajusti kaimo kasdienybės poetiką ir poeziją, archainį pasaulio modelį ir jo darną, papildys žemaitiškomis intonacijomis alsuojantį nedaugiažodės pjesės tekstą.

J. Januškevičiūtės sumanymuose – prie „knygos-teatro“ pridėti ir garso takelį su žemaitiškai įskaitytu tekstu, kas skaitytojui leistų išgirsti tikrą žemaičių tarmės skambesį ir taptų svarbia, aktualia knygos detale tarmių subtilybes studijuojantiems filologijos studentams ir moksleiviams.

Įrašant žemaitišką tekstą talkins bardas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, muzikos pedagogas ir studijos „Grock“ įkūrėjas bei vadovas Linas Švirinas.