Krašto kinas - tęstinis, teatro "Lino lėlės" inicijuotas, 2014-2015 projektas.

27e43c3edffbb6313d4Kadras iš trumpametražio filmo "Skylė" (režisierius Mindaugas Valiukas). Projektas KRAŠTO KINASKūrybinės kino ir teatro dirbtuvės „Krašto kinas“ yra skirtos nedideliuose Vakarų Lietuvos miesteliuose gyvenantiems įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonėms. Projekto tikslas - suburti iki tol galbūt jokių bendrų reikalų neturėjusius žmones į organišką, kūrybingą komandą, gebančią drauge generuoti idėjas, priimti kūrybinius sprendimus, efektyviai bendradarbiauti ir padedant konkrečios srities profesionalams sukurti meninį trumpametražį filmą. Per dvejus bendradarbiauta su 6 miestelių bendruomenėmis (Švėkšna, Dreverna, Vėžaičiai, Rusnė, Birbinčiai, Kartena), kurioms buvo skaitomos paskaitos apie trumpametražio filmo kūrimo specifiką, analizuojami scenarijaus kūrimo principai.

Projekto „Krašto kinas“ sumanytojas ir vadovas Mindaugas Valiukas - žinomas rašytojas ir dramaturgas, scenaristas, muzikantas.

Pati projekto esmė - kino idėja uždegti tam tikra prasme „nesuinteresuotus“ asmenis, praplėsti jų kino istorijos žinias, suteikti informacijos apie scenarijaus kūrimo ypatumus, trumpametražio filmo specifiką bei kino kūrimo praktiką; skatinti būti kritiškais, atvirais naujoms estetinėms patirtims kino žiūrovais